TASARIM / BİTİRME PROJESİ DANIŞMANI ÖN TERCİH FORMU (AÇIKLAMALAR)
LÜTFEN ÖNCE OKUYUNUZ

Tasarım Projesi ve Bitirme Projesi derslerine yazılan her öğrencinin kendisine bir danışman atanabilmesi için bu formu doldurması gerekmektedir. Bu formu zamanında doldurup teslim etmeyen öğrencilere danışman ataması yapılması mümkün olmadığından formu zamanında doldurup göndermeyen öğrenciler bu derslerden doğrudan dönem kaybına uğraralar.

Bölüm Akademik Kurulu kararı ile 2013-2014 öğretim yılından itibaren danışmanlık yapacak öğretim elemanlar Elektrik ve Elektronik olarak ayrılmayacaktır. Bölüm öğrencilerimizin hangi alanı tercih etmiş olmalarına bakılmaksızın bölümdeki öğretim elemanlarından danışman ataması yapılacaktır.

Yine Bölüm Akademik Kurulu kararıyla öğretim elemanları Tasarım projesi ve devamında da Bitirme Projesi olarak yaptıracakları konuları 15 Nisan'a kadar Bölüm başkanlığına bildirecek, Bölüm başkanlığı da bu konuları öğrencilere duyuracaktır. Bu proje konularına yukarıda ve sayfa altında verilen linkler üzerinden ulaşılabilir.

Tasarım Projesi danışman ön tercihinizi yapmadan önce proje konularını inceleyip ondan sonra tercihte bulununuz. Tercih yaparken öğretim elemanlarının isimleri yerine tercih etmek istediğiniz projelerin isimlerini tercih sırasına göre sıralayabilirsiniz. Konu tercihi yapamıyorsanız öğretim elemanı isimlerini sıralayarak da tercihinizi iletebilirsiniz.

Tasarım Projesi Danışmanı Ön Tercihi Başvuru Dönemleri
1. Dönem - Her öğretim yılında 20 Nisan - 10 Mayıs tariheri arası Bir sonraki güz yarıyılında tasrım projesi alacak olan 3. sınıf ve 4. sınıf öğrencilerinin bu başvuru döneminde ön tercih başvurusuda bulunmaları gerekir. Başvuruların bir dönem öncesinden alınıp danışmanların belirlenmesinin nedeni TÜBİTAK vb. kurumlardan çalışmalarına proje desteği almak isteyenlerin bu işlemlerini yaz aylarında tamamlayarak eylül ayına kadar gerekli başvurularını yapmalarına olanak sağlamak içindir.
2. Dönem - Her Güz Yarıyılı başında 1 Eylül ile Ders ekleme çıkarma haftası sonuna kadar daha önce 1. Dönemde başvurmamış olanlar bu tarihler arasında başvuru yapabilirler. Ders ekleme çıkarma haftasından sonra yapılan başvurular dikkate alınmaz.
3. Dönem - Her Bahar Yarıyılı başında 1 Şubat ile Ders ekleme çıkarma haftası sonuna kadar daha önce 1. ve 2. Dönemde başvurmamış olanlar bu tarihler arasında başvuru yapabilirler. Ders ekleme çıkarma haftasından sonra yapılan başvurular dikkate alınmaz.

Bitirme Projesi Danışmanı Ön Tercihi Başvuru Dönemleri
Bitirme Projesi dersi tasarım projesi dersinin devamı olduğundan öğrenciler Tasarım projesindeki danışmanlarıyla Bitirme Projesine devam edeceklerdir.
Tasarım Projesi dersini almak zorunda olmayan eski öğrenciler ise Bitirme Projesine yazıldıkları her dönemin başında Ders Ekleme Çıkarma Haftasının sonuna kadar bu formu doldurarark danışman ön tercihinde bulunabilirler.
Bu formu doldurmak zorunda olsun, olmasın Bitirme Projesi alan bütün öğrencilerin Bölüm Başkanlığından alacakları matbu Bitirme Çalışması Bilgi Formunu doldurupher yarıyılın başında 2. Haftanın sonuna kadar bölüm başkanlığına teslim etmeleri zorunludur. Bitirme Çalışması Bilgi Formunu doldurup vermeyen öğrencilerin Bitirme Çalışmalarıyla ilgili işlemler yürütülemiyeceğinden öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

UYARILAR
  • Tasarım Projesi danışmanı aynı zamanda Bitirme Projesi danışmanıdır.
  • Zorunlu haller dışında danışman değişikliğine izin verilmeyecektir.
  • Tasarım ve Bitirme Projeleri İşlem Akış Şemasına göre hareket ediniz.
  • Danışman ataması yapıldıktan sonra Tasarım ve Bitirme projeleri Uygulama Yönergelerine göre hareket ediniz.